Idea

Idea miejsca

Czym będzie Narusa Leśna Przystań? Z pewnością czymś więcej niż tylko kompleksem wypoczynkowym.

Ideę założycielską czerpiemy wprost ze szwedzkiej koncepcji lagom, tłumaczonej jako „w sam raz, dokładnie tyle, ile trzeba”. Zakłada ona przede wszystkim spokojny, pozbawiony pośpiechu styl życia, a także zachęca do zgłębiania sztuki równowagi. Tę z kolei możemy osiągnąć, czerpiąc siły z natury, unikając skrajności i ograniczając ilość docierających do nas z otoczenia bodźców. Wedle lagom stonowany, znający umiar i pozbawiony nadmiernych emocji sposób spędzania wolnego czasu gwarantuje szczęśliwe i zdrowe życie.

Tworzymy więc miejsce pozwalające na „przełączenie się” w tryb slow life, zaznanie spokoju na łonie natury oraz regenerację duszy i ciała. Zgodnie z tą filozofią odwiedzający Narusę gość nie tylko osiągnie harmonię, lecz także zabierze jej cząstkę do siebie. Ziarno lagom zostanie zasiane w jego sercu i będzie kiełkować również po powrocie do domu – aż do czasu kolejnej wizyty, która je wzmocni lub odnowi.

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszego grona

Za projektem Leśnej Przystani stoją ludzie z ambitną wizją i bardzo konkretnym planem na jej realizację. Połączyła nas miłość do natury i pragnienie posiadania drugiego domu w miejscu tak niezwykłym jak Narusa. Część z nas znała się już wcześniej – od lat wspólnie tworzymy Klub Przedsiębiorczości zrzeszający ludzi biznesu w celu wymiany doświadczeń, dzielenia się ciekawymi pomysłami i wspólnego działania w ramach wielkich inicjatyw. Narusa Leśna Przystań jest jedną z nich, a to dopiero początek…!

Wiele osób dołączyło do nas tuż przed rozpoczęciem działań lub w ich trakcie. Są to ludzie licznych talentów, wnoszący do projektu cenną wiedzę i doświadczenie z różnych dziedzin: architektury, technologii, designu, ekologii czy turystyki. Naszą szeroką społeczność tworzą również przedstawiciele lokalnych władz, z którymi stale współpracujemy, a także mieszkańcy Fromborka i Narusy, pomagający nam odkrywać sekrety Warmii i okolic Zalewu Wiślanego.

To właśnie dzięki nim i dzięki Wam – inwestorom i naszym wspólnikom – to miejsce już wkrótce stanie się początkiem zupełnie nowego rozdziału w historii regionu. Bądź w tym razem z nami!

Silny zespół nastawiony na sukces

Wojciech Matuszny
Prezes zarządu Eco Masuria Invest. Analityk finansowy i wieloletni inwestor.
Krzysztof Kozioł
Członek zarządu Eco Masuria Invest. Prezes zarządu Sunstreet Investment. Wieloletni inwestor nieruchomości, deweloper budowlany.
Tomasz Bielusiak
Członek zarządu Eco Masuria Invest. Dyrektor handlowy w Klubie Przedsiębiorczości.
Adam Przemyk
Członek zarządu Eco Masuria Invest. Wiceprezes zarządu Klubu Przedsiębiorczości, jednego z największych klubów biznesowych w Polsce.

Jak powstała Narusa?

Malownicze tereny Warmii kryją w sobie wiele tajemnic. Te zaś znajdują odbicie w licznych lokalnych podaniach i legendach. Jedna z nich opowiada o niezwykłej, przecudownej postaci – rusałce Narusie, która zamieszkuje tutejsze lasy, przechadza się brzegiem rzeki i od czasu do czasu pozwala komuś ujrzeć swą smukłą sylwetkę lub usłyszeć subtelny głos.

Najwięksi szczęściarze mieli okazję spojrzeć jej w oczy – a te o każdej porze roku świeciły innym blaskiem, zupełnie jakby zmieniały się wraz z tutejszą przyrodą. Zawsze były jednak równie piękne, zachwycające do tego stopnia, że kto raz je ujrzał, zakochiwał się i już zawsze chciał powracać w to miejsce w nadziei na ponowne spotkanie.

Nam jeszcze nie udało się dostrzec rusałki Narusy wśród drzew, ale w pełni rozumiemy przesłanie tej opowieści. Gdy przyjechaliśmy tu po raz pierwszy, poczuliśmy coś niezwykłego. Coś, co sprawiło, że chcieliśmy zostać tu jak najdłużej, by nasycić się wyjątkową aurą tego miejsca. Chwilę potem zapragnęliśmy dzielić się nią z innymi. I tak właśnie powstał pomysł na nowoczesny, ekologiczny ośrodek wypoczynkowy. A teraz powstaje i rozwija się ona sama – Narusa Leśna Przystań, do której serdecznie Cię zapraszamy.

Certyfikaty LEED
Obiekty powstające w zgodzie z naturą

Jako jeden z nielicznych obiektów w Polsce nasz kompleks budowany jest zgodnie z certyfikacją LEED na poziomie GOLD. Uzyskany certyfikat będzie świadczył o tym, że poszczególne obiekty powstały i funkcjonują zgodnie z najnowszymi trendami ekologicznymi. Oznacza on również zastosowanie tzw. zielonych rozwiązań, czyli sposobów na obniżenie zużycia energii podczas prowadzenia prac budowlanych, minimalizację odpadów, wtórne wykorzystanie surowców oraz zmniejszenie emisji CO2 do absolutnego minimum.

Historia miejsca

Nasza inwestycja nieprzypadkowo powstaje właśnie tutaj – na terenie dawnego ośrodka wypoczynkowego w środku narusańskiego lasu. Obiekt ten powstał już kilkadziesiąt lat temu i służył nie tylko wczasowiczom. Przez długi czas korzystali z niego młodzi harcerze pomagający przy odbudowie powojennego Fromborka w ramach obozów letnich. Niestety wkrótce miało się to zmienić – miejsce zaczęło popadać w ruinę, a otaczająca je natura stopniowo odzyskiwała kolejne jego skrawki.

Pragnąc stworzyć Leśną Przystań, nie chcieliśmy jednocześnie dewastować piękna tutejszej przyrody. Powzięliśmy postanowienie, że z powodu inwestycji nie zostanie wycięte ani jedno zdrowe drzewo. Jedyną drogą do spełnienia naszego marzenia okazała się więc nie budowa nowego, lecz gruntowna rewitalizacja starego, opuszczonego ośrodka. Celem, jaki nam przyświeca, jest nadanie mu zupełnie nowego blasku, ale w taki sposób, by pozostawiony ślad węglowy był możliwie jak najmniejszy. Wierzymy, że w ten sposób uda nam się stworzyć miejsce dla ludzi, lecz nie kosztem natury, a w pełnej zgodzie z nią.

Atrakcje

Ścieżki leśne
Szlak rowerowy Green Velo
Strefa z saunami i wanny z jacuzzi
Boiska sportowe
Hamakarnia