Idea

Idea miejsca

Czym będzie Narusa Leśna Przystań? Z pewnością czymś więcej niż tylko kompleksem wypoczynkowym.

Ideę założycielską czerpiemy wprost ze szwedzkiej koncepcji lagom, tłumaczonej jako „w sam raz, dokładnie tyle, ile trzeba”. Zakłada ona przede wszystkim spokojny, pozbawiony pośpiechu styl życia, a także zachęca do zgłębiania sztuki równowagi. Tę z kolei możemy osiągnąć, czerpiąc siły z natury, unikając skrajności i ograniczając ilość docierających do nas z otoczenia bodźców. Wedle lagom stonowany, znający umiar i pozbawiony nadmiernych emocji sposób spędzania wolnego czasu gwarantuje szczęśliwe i zdrowe życie.

Tworzymy więc miejsce pozwalające na „przełączenie się” w tryb slow life, zaznanie spokoju na łonie natury oraz regenerację duszy i ciała. Zgodnie z tą filozofią odwiedzający Narusę gość nie tylko osiągnie harmonię, lecz także zabierze jej cząstkę do siebie. Ziarno lagom zostanie zasiane w jego sercu i będzie kiełkować również po powrocie do domu – aż do czasu kolejnej wizyty, która je wzmocni lub odnowi.

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszego grona

Za projektem Leśnej Przystani stoją ludzie z ambitną wizją i bardzo konkretnym planem na jej realizację. Połączyła nas miłość do natury i pragnienie posiadania drugiego domu w miejscu tak niezwykłym jak Narusa. Część z nas znała się już wcześniej – od lat wspólnie tworzymy Klub Przedsiębiorczości zrzeszający ludzi biznesu w celu wymiany doświadczeń, dzielenia się ciekawymi pomysłami i wspólnego działania w ramach wielkich inicjatyw. Narusa Leśna Przystań jest jedną z nich, a to dopiero początek…!

Wiele osób dołączyło do nas tuż przed rozpoczęciem działań lub w ich trakcie. Są to ludzie licznych talentów, wnoszący do projektu cenną wiedzę i doświadczenie z różnych dziedzin: architektury, technologii, designu, ekologii czy turystyki. Naszą szeroką społeczność tworzą również przedstawiciele lokalnych władz, z którymi stale współpracujemy, a także mieszkańcy Fromborka i Narusy, pomagający nam odkrywać sekrety Warmii i okolic Zalewu Wiślanego.

To właśnie dzięki nim i dzięki Wam – inwestorom i naszym wspólnikom – to miejsce już wkrótce stanie się początkiem zupełnie nowego rozdziału w historii regionu. Bądź w tym razem z nami!